Tuesday, May 22, 2012

Kits, rebane, kobras ja põder ehk igal pool on golfipallid.Eelmine päev oli 20 kraadi sooja.
Eneselegi ootamatult on juba kuu aega möödunud Fort Mcmurrays. Siinmaal on kevadist ilma natuke napivõitu ja hommikuti on jube külm. Miinuskraadegi on olnud viimastel nädalatel ja kui härmatis on, siis algab tööpäevi hiljem, sest golfimurule ei tohi härmatisega askeldama minna. Viimase nädalaga on golfiväljakud lõpuks rohelisemaks muutnud ja päevad soojemaks. Nädala kõrgeimad on praegu 17 kraadi lähedal juba – mai lõpus!Ajatsoonidest nii palju veel, et üldse ei klapi. Eestiga on ajavahe +9 tundi ja Austraaliaga +16 tundi. Mingil pühapäeval oli päris tore Skype'is rääkida päev otsa erinevate kodanikega üle maailma muidu!

Võib vist öelda, et kohalikku elusse on sisse elatud, vähemalt kõik tööga seotud on paika loksunud. Minul ja härra Ülvaril algavad tööpäevad kell 5. Ärkame vastavalt kell 4 ja 4:20. Ma võtan hommikuid rahulikult ega viitsi kiirustades süüa ja ärgata, samas Ülvar teeb kiiräratuse. Hetkel läheme tööle ühe töökaaslasega, kes meid hommikuti maja eest peale võtab. Töötame nädala sees kell 5-13, nädalavahetustel umbes 5st kuni 9-10ni olenevalt, kuidas jõuab. Töö on iseenesest lihtne. Vähemalt mulle tundub, et siin on umbes poole vähem töötegemist. Päev algab reeglina punkrite korrastamisega – masinatega tasandame ja tõmbame triibud peale ning rehadega kohendame ääred. Seda teeme reeglina 3-4 tundi hommikul olenevalt palju tööl on. Punkreid teeme hetkel neljakesi, nädalavahetustel kahekesi, sest kahel neljast on vaba üle nädala. Lõunat sööme tööl ja parematel päevadel teeb Mikko ise meile lõunat ning annab lõunale lisaväärtust. Pärast lõunat teeme muid töid, mis vaja ja hetkel on suurprojekt punkriäärte lõikamine ja korrastamine.

Mulle selle töö juures meeldib see, et me saame suhteliselt üksinda oma asju teha ja värskes õhus terve päeva olla. Ning, mis kõige tähtsam - saab muusikat kuulata. Kuna meil on uhke internet kaabli seest, siis on mul võimalus uut muusikat hankida nagu vanadel headel aegadel ja iga päev oma muusikameeli kostitada hea ja paremaga.

Täna tulime töölt ja golfi mängimast ning koduuksel turgatas pähe, et me tegime 8 tundi tööd, mängisime 3 tundi golfi ja kell oli alles 17.00. Päris iga päev pole golfi saanud mängida, sest vahel pole vaba aega, vahel on ilm kehva ja vahel väsinud. Austraalias oldud viimase kahe kuuga kogutud golfioskused pole küll hüppelist arengut teinud, kuid teiste juhendamise ja enda tarkusega näen vaeva, et saavutada stabiilsus. Paugutamisareenil (ehk driving range'is) olen üsna osav juba, aga teame ju küll, et soojendusel on kõik kõvad mehed (võrkpalli vanasõna). Driverit ma ei kasuta ja seda oma ka mitme teadjamad öelnud, et enne õpi muud kepid ära. Ironitega lüüa on kõige paremini käpas ja greenil on minigolfi tõttu ka suhteliselt lihtne. Praegused komistuskivid on chipping ja avalöökide stabiilsus. Samas üleöö pole keegi Metsatiiger. Õnneks on siin võimalik nõrkemiseni harjutada ning töötajad saavad seda kõike tasuta teha. Vihjeks muidu maksaks üle saja taala, et 18 auki mängida näiteks. Austraalias oli 20 taala keskmiseks hinnaks näiteks.

Vabal ajal on siinsed tegevused natuke piiratud ja kuna meil pole autot, siis pole ka iseseisvad liikumisvõimalust. Baarisistuja pole ma kunagi olnud ja seega võtsin endale nõuks teha midagi asjalikku. Nimelt lubasin endale, et iga tööpäev loen raamatut (Chuch Palahniuki ("Fight Clubi autor) "Survivor") sai just eile läbi. Seejärel õpin prantsuse keelt 15 minutit sellest õpikust, mille kodanikud kinkisid kui sauna tegime viimast korda, aga peale esimest nädalat ma kardan, et see projekt jääb katki. Kolmandaks vaadata ja kuulata Yale'i ülikooli videoloenguid (hetkel hammustan mänguteooria leoguid). Neljandaks värskendada oma Exceli oskusi, mida kavatsen teha oma golfitulemusi analüüsides ja ülesanded tehes. Ma hakkasin huvi pärast Grepolist mängima, kuna Raitsi kõrvalt nägin Austraalias ning nüüd puhusin hääled sisse. Päris asjalik planeerimis- ja strateegiamäng. Sarnane Utopiaga veidi, aga mitmekülgsem ja sisukam. Eks me näe, kaua see mind paelub. Ning spordimõttes iga päev teha kas vaese mehe jõusaali või käi metsas jooksmas ning seda juhul kui tööl pole mingi eriti füüsiline päev olnud. Kõike neid asju teen kindlasti juhul kui ei käi golfi mängimas sel päeval. Panin Lõustakasse ka lubadusena üles need punktid ja nüüd ei saa ma taganeda (va prantsuse keele õppimine). Pilte hakkan homsest uuesti tegema ja võtan kaamera kaasa nüüd, kui rohelisem ja ilusam on. Seniks mõned koledamad:

Palju õnne sünnipäevaks Riinule, kellel on eesti aja järgi põhjust vanust peitma hakata! Tervitavad vend, Mikko ja Ülvar!

Esimesed tööpäevad olid säärased.

Talv maikuus.


Jää ehk märka sinimustvalget.


Ülvar tööhoos.
Mikko Golfikooli peadirektor.

Rennat harjutamas.

No comments:

Post a Comment