Thursday, October 4, 2012

Kanada kiirkursus

Kohalik eestlaste sõber Jason võttis meid kolme käsile ja vedas üheks nädalavahetuseks Kanada ilusamaid kohti vaatama ja uurima. Reedel töötasime kiirkorras poole päeva ja siis asusime teele 800 km kaugusel Jasperisse. Esimene õhtu käisime söömas ja saime ühe kohaliku noorteseltskonnaga tuttavaks. Teisel päeval käisime läbi parimad palad, mis Jasperis pakkuda on ning kolmandal päeval viimased kohad ning lõpetasime Banffis. Banffi me minema ei pidanudki alguses, aga hoog oli nii suur, et pidama ei saanud. Ning siis kell 17 õhtul sõime pitsat ja vaatasime kaarti ning meil oli sõita üle 1000 km ja tööpäeva algas kell 7 hommikul. Jõudsime koju 2:30 öösel kenasti. Viskan siia hunniku pilte, kus käidud ja mida nähtud.

Muudest uudistest nii palju, et augusti lõpus oli mul tööintervjuu Skype'is kell 23 õhtul kohaliku aja järgi ja täpsemalt räägin kui kodus ja kellele huvi pakub. Kolm nädalat läks mööda ja sain vastuse, et mind soovitakse nii pea kui võimalik tööle saada ning see oli kolm päeva peale lennupiletite ostmist. Nimelt tulen koju 28.10 ja 30.10 alustan uuel töökohal. Detailid jätan kohtumiste tarvis. Ootan väga juba kojuminekut tegelikult, sest päris palju asju ja ettevõtmisi on minuta olnud. Tavaliselt on ju nii, et kui kohal pole, siis oli kõige ägedam. Kätsi sünnale pole ma juba neli aastast järjest jõudnud näiteks. Kurb...

Igaljuhul vaadake pilte oma sombusest Eesti ilmast ja mõelge selle peale, et meil siin on juba miinused käes ja lumi tulemas.

Maligne lake. 
Maligne lake.
Maligne lake ja kakerviir.
Maligne lake, Spirit island ja eestlased.
Jasper Tramway ja paremal üleval Jasper.
Jasperi kohal.
Vana Tallinn, Kolm Eestlast ja Kanadalane.
Mount Robson.
Ilus pilt seinal. 
Käisime üle piiri ka!
Athabasca liustik ehk koht, kust saab alguse Fort Mcmurray samanimeline jõgi, mis on kordades sitasem (ausalt).
Athabasca liustik, mis saal alguse Columbia jääväljast.

Lake Louise'i kaldal.

Mäed, lihtsalt mäed.

Banff - mu uus lemmikpisilinn.

... ja aeg minna kodupoole.

No comments:

Post a Comment